• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Vítanie jari tradične

Veľkonočná tvorivá dielňa s prezentáciou jarných zvykov počas písomných maturitných skúšok bola pre sekundu A a terciu A poučná, kreatívna aj zábavná.

Navštívili Národopisné múzeum v Smižanoch, ktoré je vysunutou expozíciou Vlastivedného múzea v Spišskej Novej Vsi. Jeho expozícia Ľudová kultúra dolného a stredného Spiša bola otvorená r. 1991. Prezentuje tradičnú ľudovú kultúru tohto regiónu od druhej pol. 19. storočia takmer po súčasnosť. Bohato zastúpené sú kolekcie zbierkových predmetov z poľnohospodárstva, pastierstva, baníctva a rôznych remesiel. Osobitná časť je venovaná ľudovému odevu na rôzne príležitosti. Vystavujú sa kožušnícke výrobky, výrobky práce farbiarov, výšivky, čipky a drobné ozdoby.

Natália Bajtošová | 18.3.2016 17:36:15 | Fotogalérie, Žiacke novinky