• Deň otvorených dverí 2022

 • Deň otvorených dverí

  Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
  Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
  Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

História webovej stránky školy

História vzniku školskej webovej stránky siaha do roku 2007. Prvotná stránka fungovala na doméne www.gymklv.edu.sk. Pre odborne zdatných podotknem že šlo o „náročnú“ stránku založenú na rámoch a s hlavičkou spracovanou vo formáte Flash 🙂

V roku 2009, na záver svojho štúdia na gymnáziu, sa rozhodol Tomáš Farkašovský zanechať na seba peknú pamiatku v podobe novej webovej stránky školy. V spolupráci s grafikom Tomášom Kaľavským vznikla toho času nová, moderná stránka. Stále sa jednalo o statickú HTML stránku, ale jej popularita a návštevnosť sa podstatne zvýšila.

V rámci progresu technológií, aj táto stránka prešla prepracovaním jej súčastí do formátu PHP. V tej dobe som sa už o chod a aktualizáciu obsahu stránky staral ja (Blažej Krajňák, aktuálne študent 1. ročníka odboru Informatika na FEI, TUKE), taktiež bývalý žiak gymnázia. Nakoľko sa obsah rozširoval a kapacity vtedajšieho webhostingu nepostačovali, rozhodli sme sa o prechod na nový webhosting a kúpu vlastnej domény www.gsfalev.sk, na ktorej funguje stránka dodnes.

Ako je zvykom, v septime som sa aj ja rozhodoval nad témou svojej Stredoškolskej odbornej činnosti. V rámci svojej práce „Komplexný informačný systém pre učiteľov a žiakov“ som pripravil úplne novú webovú stránku, spolu s mobilnou aplikáciou a free WiFi systémom v priestoroch školy. Stránka, tak ako je známa doteraz, beží na redakčnom systéme WordPress. Je prispôsobená pre mobilné zariadenia, optimalizovaná pre vyhľadávače a sociálne siete. Za aktualizáciu stránky je zodpovedná Mgr. Natália Bajtošová s pomocou pedagogického zboru.

Na záver zopár čísel:

 • denne máme v priemere 310 jedinečných návštev
 • priemerná návšteva trvá 3 minúty a 7 sekúnd
 • za mesiac je to cca. 28 000 zobrazených stránok
 • z celkového počtu návštev je 39% realizovaných z mobilných zariadení

 

Blažej Krajňák

 

Vizuál pôvodnej stránky z dielne Tomáša Farkašovského

Vizuál pôvodnej stránky z dielne Tomáša Farkašovského

Blažej Krajňák | 4.10.2016 22:01:30 | Škola