• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Spoznávame sa pri práci

Outdoorové vzdelávanie je aktívnym učením aj učením sa a má množstvo výhod: viac sa hýbeme, zlepšujeme si pohybové, kognitívne i komunikačné zručnosti, ľahšie sa sústredíme i spolupracujeme, prepájame teoretické poznatky s praxou, pozitívne zážitky stimulujú pamäť aj kolektív.

S prímou sme strávili jeden vyučovací deň a jeho všetky hodiny vonku, na rôznych miestach mesta. Stihli sme ešte pekné jesenné počasie, hoci ráno na prvej hodine angličtiny sme sa museli viac hýbať, čo bolo ale súčasťou učiva. Matematika na parkovisku, informatika v parku, hodina náboženstva o Sviatku všetkých svätých aj Dušičkách a posledná hodina literatúry v knižnici na námestí… Zrazu sa nám zdala tvrdá školská stolička pohodlná a vyučovacie hodiny v triede nie príliš dlhé 🙂 Desiata vonku ale naisto chutí inak. Určite sa na vyučovanie do terénu vrátime na jar!

Natália Bajtošová | 1.11.2022 18:49:34 | Fotogalérie, Projekty