• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Čo sa nám vyliahne?

Nedávno sme na našich sociálnych sieťach zisťovali, aké zviera by ste si zvolili ako maskota našej školy. Z vašich odpovedí sa nám páčil vták – vtáčik. Sv. František Assiský, patrón našej školy, sa často zobrazuje, ako káže vtákom. Vtáky majú veľa kladných vlastností, sú pre človeka prospešné, existuje mnoho druhov…

Zatiaľ nevieme, akú konkrétnu podobu by náš maskot mohol mať. Bude to sýkorka, kanárik, spevavec, dravec…? Túto úlohu sme sa rozhodli zveriť formou súťaže do rúk našich tvorivých žiakov alebo šikovných mamičiek či kamarátov. Preto vyhlasujeme tvorivú súťaž:

Čo sa vyliahlo z nášho vajíčka? Termín: 14. január – 1. február 2022

Súťažné výtvory, exponáty, výkresy, nákresy, nápady, elektronické súbory …  odovzdajte Kataríne Antalovej (III.A) najneskôr 1. februára 2022 do 12:00 hod.

Technika a materiál: akákoľvek výtvarná technika, ručné práce, maľba a pod. Vítané sú 3D modely. Maximálna veľkosť dvojrozmerného výtvoru je A4, trojrozmerného výtvoru 30x30x30 cm.   Elektonické výtvory vo forme obrázka JPG.

Ku svojmu výtvoru pripojte aj krátky heslovitý komentár = vysvetlite, čo vaše dielo znázorňuje, aké symboly by sme mali hľadať, čo vás motivovalo.

Tešíme sa na vaše výtvory a nápady. Dúfame, že naša vtáčia búdka sa zaplní.

Vaša Žiacka školská rada

 

Natália Bajtošová | 13.1.2022 11:47:58 | Žiacka školská rada