Výsledky INEKO 2022-23

Podľa štatistiky spoločnosti INEKO sme škola s celkovými veľmi dobrými výsledkami a gymnázium, ktoré si dlhodobo udržuje NAJLEPŠIE celkové hodnotenie v Levoči aj Spišskej Novej Vsi.

Ak berieme do úvahy štatistiky spoločnosti INEKO, môžeme o našej škole hovoriť ako o škole s celkovými VEĽMI dobrými výsledkami žiakov. V Prešovskom kraji sme na 14. mieste medzi gymnáziami.

Rebríčky môžu byť užitočným pomocným ukazovateľom pri výbere školy, najmä by však mali pritiahnuť záujem verejnosti k diskusiám o kvalite škôl. Pre získanie presnejšieho obrazu by sa rodičia mali škôl pýtať na ďalšie uplatnenie absolventov, či už v prijímaní na vyšší stupeň vzdelávania alebo pri vstupe na trh práce. Dôležité sú aj informácie o účasti študentov na rôznych súťažiach, o technickom vybavení alebo o štruktúre predmetov.

Podrobné informácie o našom gymnáziu nájdete TU, rebríček prešovských gymnázií nájdete TU. Podrobné informácie o metodike (vrátane váh jednotlivých ukazovateľov a časového obdobia, ktoré sa berie do úvahy) možno nájsť na stránke INEKO.

 

Natália Bajtošová | 27.2.2024 18:00:11 | Rodičia, Škola, Uchádzači