• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Veľkonočné stretnutie v Nemecku

V dňoch 28.3-2.4.2018 sa niekoľko študentov nášho gymnázia zúčastnilo na medzinárodnom politickom vzdelávaní v kláštore v Niederalteichu pod záštitou katolíckej organizácie Der Junge Aktion der Ackermann Gemeinde. Hlavná téma veľkonočného stretnutia niesla názov “Svůdný Krysař – Manipulace v dnešním světě”. Počas dní strávených v Nemecku sme sa zúčastňovali rôznych prednášok či workshopov a následne diskutovali o manipulácii, hoaxoch a fake news v dnešnej spoločnosti.

Mali sme spoločný duchovný program, ktorý pozostával z prípravy na liturgiu, sv. omší, spevov, modlitieb či krížovej cesty. Jeden deň sme dokonca navštívili krásne nemecké mesto Passau. Veľkonočná nedeľa sa niesla v slávnostnom duchu. Začala sv. omšou v neobvyklej rannej hodine (5:00), pokračovala hľadaním veľkonočných košíčkov a slávnostnými raňajkami a popoludní tanečnou párty.

Spoznali sme veľa nových ľudí, zlepšili svoje jazykové znalosti a komunikačné schopnosti. Nebolo neobvyklé začať rozhovor v nemčine, plynulo prejsť do angličtiny a ukončiť ho češtinou/slovenčinou. Prežili sme nádherný čas a verím, že sme si uvedomili niektoré spoločenské problémy, ktorým denno-denne čelíme.

Lea Fabiniová, IV.A