• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Písmenko ku písmenku

V utorok sa v Galérii mesta Levoča uskutočnili prvé Majstrovstvá levočských stredoškolákov v jazykovej hre Scrabble™. Bodované kocky s písmenami ukladali za nás na hracie pole Matej Bobko /sexta A/, Vlado Štrama /IV.A/ a Daniel Chovanec /IV.B/.

Predfinálové kolá obsadili pri štyroch hracích stoloch stredoškoláci podľa vyžrebovaného poradia. Hodinu a pol prikladali hracie kamene, tvorili tak slová s rôznou hodnotou a zbavovali sa čo najväčšieho počtu písmen na svojom stojane. Matej a Daniel postúpili do finále na základe  najvyššieho počtu bodov získaným podľa oficiálnych pravidiel.

Obaja naši finalisti použili rôznu taktiku. Daniel sústredene a pozorne zbieral body, tvoril slová a dve vysoko bodované písmená s prehľadom doplnil. Určite nezabudne na slovo vĺn /G Pl vlna/, ktoré mu pomohlo zbaviť sa posledných bodov navyše.

Matej od začiatku zabával seba i svoje okolie s presvedčením, že prvoradá je pohoda a dobrá nálada. Bez veľkej námahy tvoril slová a skladal najmä  tvary gramatických morfém. Po dramatickom prepočítaní bodov nakoniec zvíťazil o jeden bod nad súperom zo striebornej priečky, bodový stav štvrtáka Daniela stačil na 3. miesto.

S potešením môžeme povedať, že všetci traja písmenkári výborne reprezentovali  našu školu a zostáva len pouvažovať, akým spôsobom  zaujímavú súťaž  preniesť  na vyučovacie hodiny.

Natália Bajtošová | 14.9.2018 11:21:49 | 2015/2016, Fotogalérie, Súťaže