• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Oslávili sme Európsky deň jazykov 2019!

Z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa Európsky deň jazykov oslavuje každoročne 26. septembra už od roku 2001. My sme sa do osláv zapojili rôznorodými a vydarenými aktivitami.

V odborných učebniach cudzích jazykov prebiehali workshopy pre najmladšie triedy prímy a sekundy.

Kontrolné otázky: Koľko ľudí hovorí po anglicky na celom svete? Koľkými jazykmi sa hovorí v Európe? Koľko štátov ste si zapamätali z pexesa?

Neskôr sme na pôde našej školy privítali Mexičanku a lektorku anglického a španielskeho jazyka, pani Marianu Meneses de Stubna, s rozprávaním o jej rodnej krajine.

Kontrolná otázka:  Aký je rozdiel medzi priateľským pozvaním na párty na Slovensku a v Mexiku? Koľko druhov chilli existuje?

Tešíme sa na prísľub ďalšieho stretnutia.

Natália Bajtošová | 27.9.2019 21:00:32 | Fotogalérie, Študenti