Občianska náuka v Bratislave

Otvorený parlament
Jednou z priorít Kancelárie NR SR je sprístupniť parlament verejnosti a uľahčiť osobný kontakt občanov s poslancami. Cieľom je, aby sa občania prostredníctvom prehliadok a exkurzií mohli oboznámiť s procedúrou a pravidlami parlamentnej práce priamo na mieste.

Čo môžete v parlamente vidieť?
Návštevníci si môžu v sprievode vyškoleného pracovníka pozrieť priestory parlamentu a z balkóna rokovacej sály sledovať plenárne zasadnutie. Pre záujemcov je pripravený aj dokumentárny film o histórii parlamentarizmu na Slovensku a pracovníci vám radi odpovedia na všetky otázky súvisiace s činnosťou parlamentu. Súčasťou prehliadky je aj stretnutie s poslancami NR SR,  s ktorými môžete diskutovať napr. o činnosti parlamentu, práci poslancov alebo o aktuálnom dianí na schôdzi.

Počas návštevy hlavného mesta sme, okrem NR SR, mali možnosť exkluzívne nahliadnuť aj do reprezentačných priestorov Bratislavského hradu, ktoré nie sú verejnosti bežne prístupné. Obe inštitúcie sme navštívili 3. mája 2024 a za pozvanie ďakujeme p. poslancovi Milanovi Majerskému.

Natália Bajtošová | 4.5.2024 15:19:52 | Fotogalérie, Študenti, Žiacka školská rada