• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Navrhli vlastnú obálku svojej obľúbenej knižke

V uplynulom mesiaci  MARCI, ktorý sa spája nielen s oslavou prvých jarných dní, ale najmä s kultúrnymi aktivitami venovanými KNIHÁM, sme so záujmom prijali výzvu Knižnice Jána Henkela v Levoči: Navrhni vlastnú obálku svojej obľúbenej knižke. Sme radi, že obálky nakreslené našimi žiakmi sa páčili a z ocenenia sa tešia v II. kategórii Hana Melcherová (Lujza a Lotka) – 1. miesto, Miriam Šofranková (Pani Kurčaťová) – 3. miesto a v III. kategórii  Soňa Koterbová (Klasické rozprávky) – 1. miesto, Simona Galliková (Miss Úžasná) – 3. miesto.

16. apríla sa mladí ilustrátori zúčastnili slávnostného vyhlásenia víťazov v knižnici a odniesli si diplomy, sladkú i knižnú odmenu. Všetky práce sú od dňa vyhlásenia víťazov až do polovice mája vystavené v priestoroch knižnice. Na výstave môžete vidieť aj práce Noémi Pápištovej (Diamantový kôň) a Tomáša Longauera (Nejdem a basta!), obaja z prímy.

R. Milčáková

Blažej Krajňák | 25.4.2019 09:59:06 | 2018/2019, Fotogalérie, Súťaže