• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Mliečna chuť GSFA

Deň mlieka oslávila naša škola netradičným spôsobom – v podobe súťaží medzi tými najmladšími. ŽŠR si pre žiakov prímy až kvarty pripravila aktivity ako jedenie jogurtov a stavanie pyramíd z mlieka po slepiačky. Do finále sa prebojovala kvarta s prímou, ktorí sa pomerili v súťaži ,,chuppy bunnies“ – obľúbenej výzve medzi mladými. Úlohou odvážlivcov z týchto dvoch tried bolo dať si do úst 8 sušienok Oreo a zakričať:,,Milujem GSFA!“ Víťaznú cenu – čokoládu Milka – si vyslúžila kvarta a druhé miesto, prisúdené príme, bolo ocenené balíčkom sušienok. Všetci žiaci za účasť obdržali aj mlieko Dráčik, ktoré sponzorovala Tatranská mliekareň Tami so sídlom v Kežmarku. Celú organizáciu zastrešovala pani profesorka Baloghová, ktorá je našou koordinátorkou výchovy k zdravému životnému štýlu. Žiaci sa na súťažiach pobavili a získali nové poznatky o mlieku a mliečnych výrobkoch prostredníctvom prezentácie vytvorenej pani profesorkou Baloghovou.

J. Sterančáková, ŽŠR

 

Natália Bajtošová | 28.9.2018 20:37:40 | Fotogalérie, Žiacka školská rada