Mladá olympijská reprezentantka

Levočský klub Levoča XC ski team, ktorý sa venuje bežeckému lyžovaniu, začal súťažnú sezónu naozaj veľmi úspešne. Mal zastúpenie na II. zimných olympijských hrách mládeže (ZOHM) v nórskom Lillehammeri v dňoch 12.-21. februára 2016.

Na nominačných pretekoch si vybojovala miestenku práve pretekárka z Levoče, žiačka našej školy, KVINŤÁNKA Zuzana Šefčíková. Na podujatie cestoval tréner Juraj Brugoš, ktorý sa staral o prípravu a servis lyží a Michal Malák , športový riaditeľ Slovenskej lyžiarskej asociácie.

Najtalentovanejšia pretekárka

„Zuzana sa venuje behu na lyžiach od svojich deviatich rokov, takže už šiestu sezónu. Od začiatku patrila medzi najlepšie pretekárky nielen v klube, ale aj v rámci Slovenska. Za celú dobu súťaženia získala niekoľko titulov majsterky Slovenska, je niekoľkonásobná víťazka Slovenského pohára. K príprave pristupuje svedomito a zodpovedne. Absolvovala pred a počas sezóny niekoľko reprezentačných sústredení. Spolu s trénerom nič nenechávajú na náhodu. Myslím, že miestenku na olympiádu má určite zaslúžene. Prajeme jej hlavne pevné zdravie,“ povedal štatutár klubu Jozef Šefčík.

„Stálo to veľa driny a odriekania, ale podarilo sa. Nebude jednoduché presadiť sa v celosvetovej špičke, keďže moje súperky sú aj o dva roky staršie, patrím medzi najmladšie pretekárky. Ale pokúsim sa o čo najlepší výsledok,“ vyjadrila sa k nominácii Zuzana.

Zdroj TU, upravené.

Sumár výsledkov II. Olympijských hier mládeže

Fotografia: zdroj TU a TU

Natália Bajtošová | 25.2.2016 13:38:55 | 2015/2016, Olympiády, Súťaže