• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Mamut 22

Po dvoch rokoch pandémie, keď neprebiehali žiadne veľké súťaže prezenčne, sa v Košiciach 3. júna 2022 uskutočnil 20. ročník súťaže Mamut. Mamut je matematická súťaž päťčlenných družstiev žiakov 4. – 6. ročníka základných škôl a prímy osemročných gymnázií. Ich úlohou je správne vyriešiť čo najviac matematických a logických úloh. Súťaž prebieha zábavno-súťažnou formou a je spojená so športovými hrami. Podujatie organizuje Prírodovedecká fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v spolupráci so Združením STROM. Svoje vedomosti z matematiky, hlavolamové myslenie, ale aj športové zručnosti tam predviedli dve družstvá našej prímy – Prímanky: L. Čurillová, K. Demočková, Z. Pavlová, B. Pomikalová, J. Suchá, Prímani: D. Bartoš, M. Krajňáková, R. Mráz, S. Václav, K. Žifčáková.

A. Jakubcová

Natália Bajtošová | 13.6.2022 09:31:02 | Fotogalérie, Súťaže