• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Majstrovstvá levočských stredoškolákov v písaní diktátu

Prváčka Dominika s najlepším pravopisom!

V utorok sa na pôde SOUP v Levoči uskutočnil 2. ročník Majstrovstiev levočských stredných škôl v písaní diktátov. Pätica našich dievčat súťažila spolu s ostatnými stredoškolákmi v dvoch kolách, v ktorých preukázali okrem úhľadného rukopisu aj výborné znalosti zásad ortografie slovenského jazyka.

Po úvodnom kole s umeleckým textom poviedky Daniela Pastirčáka sa do semifinále prebojovali tri naše Dominiky: Dominika Salanciová z I.A, Dominika Bryndzová z III.A a Dominika Koščáková z III.B. Diktovaný finálový text povesti  z pera prozaika Andreja Chudobu bol náročný najmä členením na autorskú reč a dialógy postáv, ale naša najmladšia súťažiaca, prváčka Dominika Salanciová, s bezchybne napísaným diktátom nedala nikomu zo súťažiacich šancu. Po minuloročnom úspechu s obsadením dvoch druhých miest nám urobila veľkú radosť prvým miestom, gratulujeme! Za vzornú reprezentáciu školy ďakujeme aj tretiačke Ľubke Jurečkovej a druháčke Monike Hricovej.

Natália Bajtošová | 14.9.2018 11:38:33 | 2016/2017, Fotogalérie, Súťaže