• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Kurz Nordic walking

          Dňa 28. 6. 2016 sa 26 žiakov tercie A, III. B a vybraných žiakov z iných tried v rámci školského výletu zúčastnili lekcie severskej chôdze (nordic walking) na Štrbskom Plese pod vedením Lucie Okoličányovej, prezidentky Slovenskej asociácie Nordic Walking. Strávili skvelý deň v nádhernom prostredí tatranskej prírody a okrem dokonalého precvičenia si svalov tela si odniesli aj množstvo zážitkov a skúseností.

     Severská chôdza zahŕňa pohyb viac ako 650 svalov (90%) v organizme, zlepšuje držanie tela, úľaví od bolestí chrbta, pomáha pri bolestiach kĺbov a pravidelné lekcie napomáhajú pri kardiovaskulárnych ochoreniach, chorobách pohybového aparátu, neurologických chorobách, nadváhe, stavoch po operácii rakoviny prsníka, pri liečbe cukrovky, astmy, alergií, depresie a odstraňovaní porúch učenia u detí.

 M. Hvilová

Natália Bajtošová | 1.7.2016 10:22:31 | Kurzy