• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Intenzívny jazykový kurz alebo posledná školská akcia pred zatvorením škôl

Výnimočnou udalosťou tohto školského roka bol nepochybne týždenný intenzívny kurz anglického jazyka pre sekundu A, ktorý sa uskutočnil v týždni od 9. 3. 2020 do 12. 3. 2020. Zúčastnilo sa ho spolu 23 žiakov. Kurz viedol Guy Cheetham, ktorý si svojimi zaujímavými aktivitami a hrami získal pozornosť všetkých žiakov. Vytvoril na hodinách skvelú atmosféru, žiaci si mohli v praxi vyskúšať komunikáciu v angličtine, ich prejav sa stal plynulejší a začali si viac veriť. Kurz sa mal skončiť v piatok, 13. 3. 2020, ale kvôli uzatvoreniu škôl z dôvodu šírenia korona vírusu na Slovensku, sa skončil o jeden deň skôr. Bol nepochybne veľkým prínosom pre všetkých účastníkov kurzu, ktorým sa veľmi páčil a už teraz sa tešia na ten ďalší.

M. Hvilová

 

Natália Bajtošová | 23.6.2020 07:34:08 | Fotogalérie, Kurzy, Žiacke novinky