• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Hviezdoslavov Kubín

Na 62. ročníku recitačnej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín nás reprezentovali Veronika Urbanová z prímy A, Terézia Siváňová z II.B a Mária Siváňová zo IV.A.

Zatiaľ čo začínajúca recitátorka Veronika zbierala skúsenosti zo súťaže v umeleckom prednese poézie s textom Mariána Hatalu Pozitívne mysliace Zity, skúsené recitátorky, sestry Siváňové, stáli na pódiu aj pri vyhlasovaní víťazov. V kategórii stredoškolákov si Mária odniesla diplom za 3. miesto s prózou Dominiky Sakmárovej Vešelo še, dzifče, trimaj. Odborná porota ocenila Terezkinu interpretáciu básne Martina Kočiša txt.txt 1. miestom a postupom do krajského kola vo Svidníku. Srdečne blahoželáme.

Natália Bajtošová | 14.9.2018 11:29:00 | 2015/2016, Súťaže