• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Hláskujúce včielky 2019

Celosvetová súťaž v hláskovaní anglických slov má svoje vlastné levočské majstrovstvá. V príme, sekunde, tercii a kvarte prebehli triedne kolá, z ktorých postúpili najlepší žiaci do školského kola.

Písomné kolo preverilo schopnosť prepísať transkribovaný zápis výslovnosti do podoby písomnej spolu s prekladom slovíčok do slovenčiny. V semifinálovom kole sa už každý súťažiaci popasoval s hláskovaním troch slov z banky slovnej zásoby pre rok 2019. Vo finálovom kole už rozhodovalo naozaj každé písmenko, keďže chyba znamenala zároveň vypadnutie zo súťaže.
Finalisti súťaže Spelling Bee 2019, ktorí nás budú reprezentovať v mestskom kole, sú Hana Melcherová z prímy A /kategória 1A/ a Martina Rosinová z tercie A /kategória 1B/. Cogratulations!

– abc –

Natália Bajtošová | 14.4.2019 19:12:44 | Fotogalérie, Súťaže