• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Gymnazistky spríjemnili Vianoce nevidiacim

Netradične-vianočne Literárny klub pri Slovenskej knižnici pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči 11. 12. 2014 zorganizoval už tradičné stretnutie nadšencov literatúry, tentoraz netradične - bez hlavného hosťa. Namiesto neho si jeho priaznivci spestrili posledný klub v tomto kalendárnom roku vystúpením pracovníkov SKN a medzi účinkujúcimi sa v programe previedli aj žiačky oktávy GSFA. Čítajte v reportáži.

Slovenská knižnica pre nevidiacich  pozvala na stretnutie naše maturantky – žiačky oktávy na základe členstva jednej z nich, Emy Malíškovej, v klube, čo potvrdila úspešným čítaním niekoľkých vlastných básní. Spolu so svojimi spolužiačkami, Máriou Motykovou, Veronikou Rišovou a Júliou Kollárovou nevidiacich i vidiacich priateľov slova potešili piesňami svetskými i chrámovými a nakoniec si všetci spolu zaspievali koledu. Takto hudobne i literárne uzavreli sériu klubov na rok 2014. Členovia sa už tešia na novoročné stretnutie a talentované speváčky pozývajú aj s ďalšími priateľmi, aby opäť spestrili klub príjemnou hudbou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Natália Bajtošová | 14.12.2014 21:33:07 | Žiacke novinky