• Deň otvorených dverí 2022

 • Deň otvorených dverí

  Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
  Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
  Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Flip in Wien

FLIP (Financial Life Park) –je  jedinečný projekt skupiny Erste, s ktorým je finančné vzdelávanie zážitok a zábava. Ide o interaktívnu výstavu v  Erste Campuse vo Viedni na rozlohe 1500 m2, ktorá ponúka návštevníkom kombináciu digitálnej a multimediálnej prezentácie finančných znalostí s dôrazom na prvok hry. Od septembra 2017 je sprístupnená aj v slovenskej verzii.

GSFA a SZŠ  ako školy zapojené do projektu JA Viac ako peniaze získali možnosť navštíviť toto unikátne miesto a tak 12. októbra 2017 vycestovalo  22 žiakov Gymnázia sv. Františka Assiského  spolu s rovnakým počtom žiakov Strednej zdravotníckej školy Š. Kluberta v Levoči do Viedne.

Počas dvojhodinovej prehliadky si žiaci na piatich stanovištiach hravou formou mohli osvojiť rôzne témy. Venovali sa plánovaniu rozpočtu, finančným rozhodnutiam a ich dôsledkom, dozvedeli sa fascinujúce finančné fakty, zlepšili si zručnosti v hospodárení s peniazmi. Každý účastník dostal pri vstupe tablet, tzv. digitálnu peňaženku, ktorá ho sprevádzala celou prehliadkou.

Návštevu Viedne sme využili aj na prehliadku kultúrnych  a historických pamiatok  a to :

 • Hundertwasserhaus  – Kegelgasse 36-38  Viedeň – jedno z najznámejších diel architekta, maliara a sochára Friedensreicha Hundertwassera,
 • zámok Hofburg –  niekdajšia rezidencia Habsburgovcov, prebudovaná podľa vzoru francúzskeho Versailles,
 • historické centrum so Stefansdomom – katedrálou sv. Štefana s 900 ročnou históriou,
 • Belveder – záhrady tohto druhého najväčšieho viedenského palácového komplexu.

Navštívili sme tiež  Čokoládovňu – Hauswirth v Kitsee, kde sme mali možnosť ochutnať a nakúpiť kvalitné cukrovinky.

Natália Bajtošová | 19.10.2017 08:57:31 | Fotogalérie, Projekty