• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Exkurzia po pamiatkach UNESCO na Spiši

    Dňa 29.4.2016 si členovia historického a fotografického krúžku vyčlenili piatkové popoludnie na prehliadku ďalších pamiatok Spiša zapísaných v Zozname UNESCO. Tentokrát bola ich cieľom Spišská Kapitula. V sprievode seminaristu, poslucháča 5. ročníka Kňazského seminára biskupa Jána Vojtašáka v Spišskej Kapitule Dávida Sklarčíka, sa najprv oboznámili s architektonickým vývojom a pamiatkami Katedrály sv. Martina a potom si prezreli priestory Biskupského paláca. Asi najpôsobivejším zážitkom v slovenskom „Vatikáne“ bola pre našich žiakov možnosť vidieť priestory, v ktorých bol priamo na Spišskej Kapitule väznený otec biskup Ján Vojtaššák. S nemalým záujmom  si však naši žiaci prezreli aj ostatné priestory a miestnosti Sp. Kapituly a oboznámili sa s pohnutými osudmi tohto miesta, v ktorých bola po komunistickom prevrate umiestnená vojenská, neskôr policajná škola a policajný archív. Po takmer 40 rokoch bez biskupa sa v r. 1989 Spišská Kapitula stala opäť sídlom Spišského biskupstva.

Natália Bajtošová | 2.5.2016 08:23:52 | Fotogalérie, Študenti