• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Európska noc výskumníkov

Žiaci tercie a kvarty prijali 30.9.2022 pozvanie Múzea špeciálneho školstva v Levoči a zúčastnili sa projektu na podporu výskumu, vývoja a inovácií pod názvom Európska noc výskumníkov. Z úst Ing. Mateja Pisarčíka zo Správy NP Slovenský raj sme sa dozvedeli zaujímavé informácie o tomto jedinečnom území Slovenska. Pozornosť sa sústredila najmä na udržateľnosť a ochranu klímy a vzácny biotop Slovenského raja. Pri záverečnom žrebovaní vecných cien sa navyše na nás usmialo šťastie, keď zo šiestich vyžrebovaných cien si piati žiaci GSFA Levoča odniesli domov odmeny v podobe kníh, pexesa či voľných vstupeniek do Múzea špeciálneho školstva v Levoči. Tešíme sa na ďalšie vedecké podujatia a projekty pre našich žiakov.

PhDr. S. Polláková

Natália Bajtošová | 4.10.2022 18:04:58 | Študenti