• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Družstvo prvej pomoci mládeže 2017

Územné kolo súťaže družstiev mladých zdravotníkov a družstiev prvej pomoci mládeže, ktorú vyhlasuje a organizuje územný spolok Slovenského Červeného kríža v Spišskej Novej Vsi, sa konalo 16. mája 2017.  Svoje vedomosti o hnutí Červeného kríža a praktické zručnosti v poskytovaní prvej pomoci aj tento rok obhajovali zdravotníčky z našej školy (sestry Beregházyové, E. Žiltová, J. Pľutová, M. Kubičárová a M. Čontošová).

Zvládnuté ošetrenie amputovanej nohy po úraze, straty vedomia, zlomenej končatiny, stabilizovanej polohy zraneného či iných komplikácií vyniesli naše dievčatá na druhé miesto. Aj tu si uvedomili, že len detaily môžu rozhodovať o živote človeka. Dievčatá ocenili a ďakujú za výborné vedomosti zo základnej školy (ZŠ Povýšenia sv. Kríža Smižany, ZŠ na Francisciho ul. v Levoči).

Krátke video TU a fotografie od M. Čontošovej

 

Natália Bajtošová | 14.9.2018 11:46:37 | 2016/2017, Fotogalérie, Súťaže