• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Dominiky najlepšie v pravopise

Na treťom ročníku Majstrovstiev levočských stredoškolákov v písaní diktátu nás reprezentovali Dominika Salanciová /II.A/, Bernadeta Rabianská /septima A/ a maturantky Miriam Motyková /oktáva A/, Ľubomíra Jurečková /IV.A/ a Dominika Koščáková /IV.B/.

Osemnásť účastníkov majstrovstiev súťažilo v písaní diktátu podľa úryvku z umeleckej literatúry. Medzi dvanásť najlepších postúpili z našich dievčat až štyri. Na ocenených pozíciách sa umiestnili obe naše Dominiky. Hoci s rozdielom iba jediného trestného boda, čiže pravopisnej chyby, rozstrelové pravidlá ich oddelili jednou priečkou. Mladšia Dominika Salanciová získala 3. miesto a víťazkou tohto ročníka sa stala Dominika Koščáková zo IV.B. Blahoželáme!

Natália Bajtošová | 14.9.2018 11:50:43 | 2017/2018, Fotogalérie, Súťaže