Deň vedy 2020

Do tohto podujatia sa pravidelne zapájame priamo na vyučovacích hodinách. Tento sedemnásty ročník, ktorý sa uskutočnil v období medzi  9. - 15. novembrom 2020, bol však úplne iný. Od druhej polovice októbra sa vzdelávame z domu nadiaľku, preto aj aktivity venované tomuto národnému projektu boli mimoriadnej situácii prispôsobené.

Na hodinách maturitného seminára z fyziky pozerali žiaci videá zaznamenávajúce fyzikálne pokusy a potom o nich diskutovali (video). Septimáni na hodine anglického jazyka hodnotili Shakespeara – literárnu vedu, v oktáve a sekunde počas „zoomovania“ zbierali po svojich príbytkoch užitočnú vedu a techniku a, veru, bolo na čo sa pozerať: od smarthodiniek, cez domáce elektrospotrebiče, až po dezinfekciu.

Veríme, že aj vďaka modernej medicíne sa čo najskôr podarí aktuálnu pandemickú situáciu zvládnuť a čo najskôr sa ocitneme späť v školských laviciach.

Týždeň vedy a techniky na Slovensku každoročne organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.

 

Natália Bajtošová | 18.11.2020 08:22:38 | Škola