• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Deň pre triedu

Vydarený a slnkom zaliaty deň pre sekundu a terciu

V piatok 27. 9. 2019 sme deň pre triedu, konkrétne pre sekundu a terciu, začali sv. omšou v Kostole sv. Ducha v Levoči, zamyslením v školskej kaplnke a následne sme sa spoločne vydali na Mariánsku horu. Idúc alejou sv. Jána Pavla II. sme sa pri každej kaplnke pomodlili 1 desiatok Svätého Ruženca, urobili krásne zábery Levoče a okolia zahalených do hmly a po príchode na Mariánsku horu náš už čakalo krásne slnečné počasie s nádhernými výhľadmi na okolie. Navštívil nás náš pán kaplán a venoval nám zaujímavé a poučné zamyslenie, ktoré určite oslovilo každého prítomného. Následne duchovné aktivity vystriedali tie športové, kedy si mal každý možnosť niečo zahrať a zrelaxovať. Hranie futbalu, volejbalu či frisbee na parkovisku si získali veľkú obľubu. Náš program na Mariánskej hore sme zakončili spoločnou modlitbou Korunky Božieho Milosrdenstva v bazilike a oddýchnutí a s dobrými pocitmi po dni plnom zážitkov sme sa šťastní vrátili domov.