• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Dejepisná olympiáda – krajské kolo

V šľapajách našich bývalých olympionikov z dejepisu – Matúša Kaščáka a Viktórie Cehuľovej, ktorí boli niekoľkonásobnými víťazmi celoslovenského kola dejepisnej olympiády, úspešne pokračuje Dominika Salanciová z 3.A. Vo štvrtok 21. marca 2019 zvíťazila v krajskom kole dejepisnej olympiády v Prešove v kategórií A a suverénne postúpila na celoštátne kolo.

Zahanbiť sa však nedali ani naši prváci. Lukáš Labuda z 1.A obsadil v kategórií B celkové 3. miesto s prácou o kaštieli v Kluknave a jeho spolužiak Matúš Belinský skončil napokon v kategórií A s prácou o podnikaní v Spišskom Podhradí v medzivojnovom období na veľmi peknom 5. mieste.

Všetkým mladým historikom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a Dominike prajeme veľa úspechov v celoslovenskom kole dejepisnej olympiády v Trenčianskych Tepliciach. Dúfame, že práca o živote četníkov na Spiši v medzivojnovom období zaujme aj celoštátnu porotu tejto súťaže.

Soňa Polláková, vyučujúca dejepisu

Natália Bajtošová | 25.3.2019 07:24:09 | 2018/2019, Fotogalérie, Olympiády