• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Dejepisná olympiáda

Viki Cehuľová si na obhajobu svojej práce v celoslovenskom kole vybrala správne oblečenie. Strieborná medaila, ktorú získala, sa jej hodila k šatám. Gratulujeme!

Po prvenstve v krajskom kole 8. ročníka Dejepisnej olympiády postúpila Viktória Cehuľová z 1.A triedy na celoslovenské kolo tejto súťaže, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 5.-7. mája 2016 v Bratislave. Odbornú porotu pod vedením PhDr. Ľubice Kázmerovej CSc. z Historického ústavu SAV vynikajúcou obhajobou svojej práce presvedčila, že Cesta rodiny Binek za lepším životom bola síce tŕnistá, ale jej predkovia príchodom z Poľska na Slovensko začali písať novú, lepšiu etapu svojho života. Súčet bodov za odbornú prácu, jej obhajobu a vedomostný test z dejín priniesol Viktórií napokon vynikajúce celkové 2. miesto v celoslovenskom kole Dejepisnej olympiády!

Keďže Viktória je ešte len prváčka, prajeme jej veľa úspechov v ďalšom štúdiu a chuti do bádania v archívnych dokumentoch. VIKI, ĎAKUJEME za vzornú reprezentáciu Gymnázia sv. Františka Assiského v Levoči.

Viac sa o víťazoch 8. ročníka Dejepisnej olympiády dočítate na: https://www.iuventa.sk/sk/NOVINKY/DEJEPISNU-OLYMPIADU-OVLADLI-CHLAPCI-1.alej?ind

Foto: Facebook IUVENTA

Natália Bajtošová | 14.9.2018 11:32:19 | 2015/2016, Olympiády