• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Cykloturistický kurz

Vymodlené počasie, množstvo zážitkov, prekonané rekordy

Už tradične sme tretí septembrový týždeň organizovali pre žiakov druhého ročníka a žiakov sexty cykloturistický kurz. Známa 70-kilometrová trasa: Levoča – Levočské vrchy – Toporecké sedlo – Červený Kláštor – Lesnica bola stredne náročná. Obdiv patrí všetkým zúčastneným, ktorí to zvládli v rekordnom čase 6 hodín. Počasie bolo vymodlené a žiaci si priniesli z kurzu množstvo zážitkov. Mnohí z nich prekonali svoj osobný rekord v počte prejdených kilometrov a tí zdatnejší si cestou zmerali svoje sily súťažou do vrchu. Druhý deň sme vymenili bicykle za turistiku a vodnú turistiku a deň sme zakončili posedením pri ohni. Tretí deň nás čakala cesta späť, ktorú naši druháci a sexta zvládli bez vážnejších problémov.
„Takže, milí prváci a kvinta, oplatí sa trénovať!“
Tešíme sa na Vás.
Vaši telocvikári
Natália Bajtošová | 20.9.2015 21:54:02 | Fotogalérie, Kurzy