• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Bernadeta Krajňáková v súťaži Dejiny sebavedomia

Do peknej zbierky významných úspechov našich študentov na krajskej a celoslovenskej úrovni prispela svojou literárnou prácou Bernadeta Krajňáková z kvarty A. Zapojila sa do súťaže pod názvom DEJINY SEBAVEDOMIA, ktorú vyhlásil Štátny pedagogický ústav a ArtForum 21 Slovakia pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa. Súťaž bola určená pre trinásť až pätnásťročných žiakov základných škôl a gymnázií s osemročným vzdelávacím programom a jej cieľom bolo prebudiť záujem žiakov o svoje rodisko, prostredie, v ktorom žijú, o jeho históriu a kultúru. Bernadetka si mohla vybrať z dvoch ponúkaných tém: 1. významné osobnosti (architekti, vedci, spisovatelia, umelci, športovci a pod.) z minulosti a súčasnosti, ktoré pochádzajú z daného regiónu alebo v danom regióne pôsobili/pôsobia; 2. významné regionálne udalosti. Porotu v krajskom kole zaujala jej práca nazvaná Ilustrátorka na lietajúcej ceruzke, s ktorou získala 2. miesto. Bernadetke srdečne blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu našej školy a teší nás, že si odniesla aj peknú finančnú odmenu, za ktorú si bude môcť kúpiť podľa ľubovôle zaujímavé knihy v sieti predajní Panta Rhei. Organizátori súťaže momentálne zostavujú zborník najlepších prác a sme radi, že si v ňom nájde čestné miesto aj Bernadetkin výtvor.

A. Lipniaková

Natália Bajtošová | 7.2.2019 08:45:42 | 2018/2019, Súťaže