• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

25 – PaedDr. Róbert Slotka, PhD.

Školský špirituál a katechéta v našom gymnáziu v rokoch 2000 – 2003, vdp. Róbert Slotka, začal návštevu našej školy slúžením sv. omše, kde upozornil na nebezpečenstvo duchovnej slepoty a povzbudil všetkých prítomných k objavovaniu a nasledovaniu Ježiša v našich životoch. V živej knižnici sme „čítali“ v jeho spomienkach na spoločenstvo GSFA počas jeho pôsobenia. Predstavil svoju službu mladým ľuďom v UPC Jána Vojtaššáka pri KU v Ružomberku, kde v súčasnosti pôsobí. Púte do Santiaga de Compostella a Svetové dni mládeže so Sv. Otcom, pri ktorých sprevádzal mladých ľudí, najviac zarezonovali aj v našich žiakoch. Jeho osobným snom je púť do Svätej zeme a hľadanie cesty k Ježišovi v priateľskom dialógu.

Natália Bajtošová | 18.4.2016 13:10:23 | 25. výročie založenia školy