25 – Ing. Katarína Mitríková

      V utorok 26. apríla 2016 veľmi temperamentne otočila ďalšiu stranu našej „živej knihy“ Ing. Katarína Mitríková. Absolventka 4.A triedy v školskom roku 2009/2010 ukončila vysokoškolské štúdium Cestovného ruchu v Banskej Bystrici a momentálne pracuje vo svetovom skautskom centre vo Švajčiarsku, kde má na starosti PR a Marketing. Jej práca je zároveň aj jej koníčkom.

S úsmevom na tvári a veľmi pútavo nám vyrozprávala svoje študijné aj pracovné zážitky. Vyzdvihla, ako si váži prácu svojich bývalých učiteľov na našej škole, ktorá jej umožnila úspešne pokračovať vo vysokoškolskom štúdiu.   Za svoj úspech považuje svoju vlastnú pracovitosť a snahu neuspokojiť sa s priemerom.  Vyzvala žiakov, aby boli aktívni, aby mali svoje ciele a snažili sa ich plniť dnes, nie zajtra. „Len pracovitosť je cestou k úspechu.“ Mladá skautka poukázala aj na význam rodiny a viery vo svojom živote.

 „Každá loď môže pokojne kotviť vo svojom prístave, ale na to nebola vyrobená.“ Omnoho ťažšie je opustiť svoj bezpečný prístav / rodinu / zázemie a raziť si svoju cestu vpred. Dúfajme, že nás svojim životným optimizmom nakazila.

Natália Bajtošová | 26.4.2016 20:44:49 | 25. výročie založenia školy