• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Klasici v komikse

Štyria žiaci sekundy — Daška, Boris, Gorazd a Tomáš prijali výzvu a zapojili sa do 7. ročníka súťaže Klasici v komikse. Ich úlohou bolo vytvoriť kreslený komiks, ktorý by znázorňoval dielo, resp. život autora slovenskej literatúry, ktorého vybrali organizátori súťaže. Tento rok ním bol Svetozár Hurban Vajanský.  Naši umelci museli venovať časť spoznávaniu života Vajanského i jeho poviedok a následne ich previesť do komiksovej podoby. Tejto úlohy sa zhostili vynikajúco. Ich práce sú zaslané do celoslovenskej súťaže  a čakajú na vyhodnotenie, ktoré sa bude konať v septembri. Držíme ich palce!

Natália Bajtošová | 14.9.2018 11:34:18 | 2015/2016, Súťaže