• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Sviatok sv. Františka ozvláštnený češtinou I./1

Tohtoročná oslava sviatku patróna našej školy mala špeciálnych hostí z Českej republiky, z partnerskej školy v Brne, Cyrilometodějského gymnázia a strednej odbornej školy pedagogickej. Po septembrovej návšteve a podpise dohody o spolupráci v Brne k nám zavítalo 9 žiakov, riaditeľ školy Mgr. Štěpán Policer, zástupkyňa riaditeľa Mgr. Marie Ivanová a školský špirituál Vdp. Peter Beneš.

Nedeľné popoludnie patrilo individuálnemu programu slovenských rodín, česko-slovenskí kamaráti, ktorí sa spoznali a prvýkrát stretli na spišskonovoveskej železničnej stanici, sa prešli okolo Štrbského plesa, vystúpili na Tomášovský výhľad, alebo si pozreli miestne kultúrne pamiatky.

Zem – náš spoločný dom

Slávnostnú svätú omšu v gymnaziálnom kostole celebroval pán dekan, Mons. František Dlugoš.  Vo svojom príhovore nám priblížil encykliku sv. otca Františka Laudato si a práve príklad svätého Františka z Assisi, pre ktorého bola naša Zem sestrou, s ktorou sa ľudstvo delí o priestor, a zároveň matkou, ktorá ho prijíma do náručia. Vyzval nás, aby naša viera a pomoc svätého Františka boli hnacím motorom našej starostlivosti o miesto, kde žijeme, aj pre ďalšie generácie.

Po skončení slávenia Eucharistie sme sa presunuli do levočského kina, kde folkloristi roztočili prvé noty ľudových piesní (link-video). Na pódiu kinosály sa nám predstavili vtipným, ale spontánnym spôsobom stredoškoláci z Brna, pre ktorých sme nachystali krátky spoznávací program v Levoči a jej okolí.

Najkrajšie spomienky na fotkách

Vybrať najzaujímavejší moment z návštevy novej partnerskej školy nebude celkom jednoduché. Bude to organový sprievod pána riaditeľa počas česko-slovenskej svätej omše na Mariánskej hore? Alebo zatvorenie do Klietky hanby? Výstup na románsku vežu Spišského hradu? Na výber si môžeme nechať čas pri listovaní albumov v našich mobiloch.

Najdôležitejšie je, že vznikli nové priateľstvá a dnes už aj v Brne vedia, že gymnazisti v Levoči sa stretávajú pri Štúrovi.

Natália Bajtošová | 12.1.2020 13:44:48 | Duchovný program, Fotogalérie, Partnerské školy, Projekty