Podporte nás 2 percentami

Vážení rodičia, priatelia, podporovatelia GSFA,

tento rok Občianske združenie pri GSFA nebude príjemcom 2% z daní z dôvodu jeho nezaregistrovania pre tento účel.

Ak nás však chcete podporiť 2-mi % z Vašej odvedenej dane,  príjemcom  pre našu školu bude v tomto roku OZ Združenie priateľov ZŠ internátnej pre nevidiacich a slabozrakých v Levoči, IČO : 31949177 .

Za Vašu ochotu a podporu Vám ĎAKUJEME !

  • Ako darovať 2%

Do 15. februára 2019 požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň a vystavenie  Potvrdenia o zaplatení dane z príjmov.  Následne si toto potvrdenie uschovajte a pripojte ho k druhému formuláru s názvom Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby. Všeobecné Vyhlásenie nájdete na internetovej stránke finančnej správy. Vyhlásenie, ktorým 2% poukážete pre nás , si môžete stiahnuť  TU.

Toto Vyhlásenie vyplníte tak, že doplníte svoje údaje, prípadne doplníte údaje organizácie, ak nie sú predtlačené. Nezabudnite doplniť riadky 12-14. Tie sú veľmi dôležité.

  • Dokedy darovať 2% z dane?

Ak ste zamestnanec a daňové priznanie vám robí zamestnávateľ, máte čas do 30. apríla 2019 na to, aby ste poslali Potvrdenie o zaplatení dane (získané od zamestnávateľa) a Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby (stiahnuté napr. z nášho webu) na daňový úrad v mieste vášho bydliska.

Ak ste SZČO, resp. firma, daňové priznanie podávate do 31. 3. 2019.

Vyhlasenie_2%__2019

Natália Bajtošová | 27.2.2019 15:10:05 | Rodičia