Podujatie bolo súčasťou osláv 250. výročia založenia Spišskej diecézy.
Stretnutie sa začalo slávnostnou svätou omšou v Katedrále svätého Martina. Zúčastnili sa ho stovky žiakov, učiteľov a riaditeľov cirkevných základných škôl z celého regiónu Spiša. Po svätej omši nasledovali rôzne súťaže, hry, vzdelávacie aktivity a prehliadka historického areálu. Celodenný program bol ukončený popoludňajším koncertom Mariána Čekovského s kapelou.












