• Deň otvorených dverí 2022

  • Deň otvorených dverí

    Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 13.12. 2022 so začiatkom o 9.00 hod. v priestoroch gymnázia.
    Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov školy. Budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o prijímacích skúškach do osemročného aj štvorročného gymnázia, neformálne sa porozprávať so žiakmi, ale aj učiteľmi a zúčastniť sa množstva aktivít, ktoré sú pre Vás pripravené.
    Štúdium na našom gymnáziu je ideálne pre žiakov, ktorí sú zvedaví, chcú na sebe pracovať a dobre sa pripraviť na vysokoškolské štúdium, ale vedia sa aj zabaviť a navzájom si pomôcť.

Dejepisná olympiáda – krajské kolo – naše a víťazné!

Dejepisná olympiáda je na GSFA v Levoči zatiaľ určite najúspešnejšou predmetovou olympiádou, veď z doterajších 9. ročníkov tejto súťaže vyhrali naši žiaci celoslovenské kolo celkovo 5-krát a raz sme sa museli uspokojiť „len“ s druhým miestom. Krajské kolo 10. ročníka Dejepisnej olympiády v Prešove bolo opäť NAŠE. A opäť VÍŤAZNÉ.

 

Dominika Salanciová z II.A obsadila s prácou o Mestskej knižnici v Levoči v 20. storočí suverénne 1. miesto v kategórií A. Tretiačka  Viktória Cehuľová obsadila zasa v kategórií B 2. miesto s prácou, v ktorej si všimla Vplyv vzniku ČSR v roku 1918 na obyvateľstvo Spiša. Obidve naše úspešné mladé historičky tak postúpili na celoslovenské kolo Dejepisnej olympiády do Smoleníc. Gratulujeme, držíme obom prsty a dúfame, že zo Smolenického zámku nám prinesú ďalšie medailové umiestnenie. Výsledková listina A + Výsledková listina B

Natália Bajtošová | 14.9.2018 11:57:56 | 2017/2018, Olympiády